Konec roku 2011 a začátek roku 2012

31. prosince 2011 v 23:45 | Sharya

Moji drazí a milovaní,
Je to neuvěřitelné, ale už za pár chvil skončí rok 2011 a přijde rok 2012. Nevím jak vám, ale mě utekl hrozně rychle. Mám pocit jako by to bylo včera co jsem si s rodinou připíjela na oslavu roku 2011. A najednou si už máme zase připíjet na rok 2012 ? To je prostě šílené. Ale je to tak. A dnes ráno jsem si uvědomila jak mi to bude hrozně rychle utíkat teď. Jak všichni asi víte, jsem v posledním ročníku střední školy a tedy čeká mě maturita. Začínám na začátku května, to tedy znamená že mám 4 měsíce na přípravu. No jo někdo si asi řekne 4 měsíce to je dost času, tak co ta holka vyšiluje. Ale není. Začínám si uvědomovat že je to zoufale málo času. Ale budu pevně věřit, že to zvládnu.
Když jsem u toho, je pravděpodobné že se blog na nějakou dobu pozastaví. Teď mám ještě čas, tak co budu moct dopsat tak dopíšu a povídky zveřejním. Se zbytek doufám že na mě počkáte po maturitě.
No ale teď jako jsme to udělala loni, bych ráda shrnula ten rok 2011. Asi nejspíš začneme těmi špatnými událostmi.
Největší smutná událost byla, když Japonsko v březnu tohoto roku zasáhlo zemětřesení o síle 9 stupňů Richterovi škály a následně jej zcela zdemolovala vlna tsunami. Japonsko se z této otřesné události vzpamatovává dodnes. Po pár měsících přichází ze světa další tragedie. V Červenci skoro celý svět žil norským hororem, kde extremista Breivig zabil na ostrově Utoya 77 lidí. To si asi většina lidí začalo říkat že už nikde není bezpečně a že lidé nemají ani kapku slitování. A lidé doufali že aspoň na chvíli všechno bude v pořádku. Bohužel nebylo. 7.září přichází další strašlivá zpráva, která šokuje a ochromí celý svět. 7. září se už navždy zapíše černě do dějin hokeje. Ano, jistě si všichni vzpomínáte, tohoto dne se krátce po stratu zřítilo letadlo s hokejisty ruského týmu Lokomotiva Jaroslavie. Mezi mrtvými hokejisty byli i naši mistři světa : Karel Rachůnek, Jan Marek a Josef Vašíček. Byla to strašná tragedie, kdy plakal celý národ a všichni doufali, modlili se a přáli si aby to byl jen sen, ze kterého se probudí a všechny hrůzy světa se nikdy nestali.
11. září. V tento den jsem si my společně s Amerikou připomněli teroristický útok na slavná dvojčata v NY. Bylo to deset let od této další tragické události.
No a poslední velice smutná událost tohoto roku. 18. prosince zemřel náš první český prezident Václav Havel. Od toho dne do 23. prosince se v TV nevysílalo nic jiného než vzpomínková pieta za Václava Havla. Bylo to velice smutné a když reportéři dělali ankety mezi lidmi, bylo vidět že měl miliony obdivovatelů.
A teď něco veselejšího.
V lednu naše "zlatá" Martina Sáblíková se už po třetí stává mistryní Evropy ve víceboji. A poté dokopla že nemá konkurenci a v únoru vyhrála závod ve světovém poháru. V dubnu se konala pohádková a královská svatba. A když říkám královská tak opravdu královská. Oženil se totiž princ William ( syn princezny Lady Diany) s Kate Middleton. Žil tím celý svět a následně celý svět žil našim panem prezidentem. Jak "krade" pero.
V červenci jsem zase mohli být hrdí že jsem Češi. Naše tenistka Petra Kvitová vyhrála Wimbledon. Stalo se tak že česko zvítězilo na této soutěži po 13 letech.
V září jsem se mohli radovat my bonesáci. Když jsem se dozvěděli že naše milovaná Emily Deschanel porodila miminko. Chlapečka Henryho.
A v listopadu že se odvysílala premiéra prvního dílu 7.serie Bones.
No a ještě jednou se vrátím k Petře Kvitové. Petra se stala "královnou" vyhrála anketu sportovec roku s nejvíce hlasy v historii a při Českém Slavíkovi, kam přišla vyhlásit vítěze ji povstalo a tleskalo celé divadlo.
Tak to bylo tak zhruba shrnutí co se stalo ve světě a u nás v roce 2011.
A teď co se týče blogu. Moje aktivita byla mizerná a nic moc se tu nedělo. Až na pár přidaných povídek.
Ale v novém roce to nebude o moc lepší, jak jsem již řekla čeká mě maturita, tak to bude těžší.
Ale ráda bych vám poděkovala za přízeň tomu blogu, chtěla bych poděkovat že sem chodíte, že máte zájem o povídky. To mě vždy těší.
Takže jelikož už zbývá jen krátká doba, tak vám přeji nejen za sebe ale i za tento blog ať ten nový rok správně přivítáte. Ať v tom roce 2012 se vám jenom daří, ať jste zdraví šťastní a pokud možno i zamilovaní. Užívejte si a prostě ať se vám vše splní. Ještě jednou děkuji.
Vaše Šárka ( Sharya)

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Mrs. Karamelka Mrs. Karamelka | Web | 1. ledna 2012 v 13:23 | Reagovat

tolik událostí se do toho roku vešlo :-( a tragických :-( ale co se dá dělat život jde dál :-ú přeji ti krásný a šťastný Nový rok :-) a hodně štěstí ve škole :-)

2 Danny Danny | E-mail | Web | 3. ledna 2012 v 11:37 | Reagovat

S oneskorením ale predsa, prajem ti všetko dobré do nového roka :) a dúfajme, že koncom tohto roka budú na v článku len pozitívne udalosti a najmä to, že si tú maturu dala :)

3 Jenny Jenny | Web | 5. ledna 2012 v 18:10 | Reagovat

Ahoj. Pokud sleduješ seriál 'Sběratelé kostí' a máš ráda Angelu Montenegro, zapoj se do projektu, který jsem vystavila u sebe na blogu (odkaz viz WEB).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama